Solar Aydınlatma Sistemleri

Güneş Enerjisi ile çalışan sokak lambası, solar aydınlatma için ihtiyacı olan elektrik enerjisini üzerinde bulunan solar modüller sayesinde elde eder. Solar modüllerden gelen elektrik enerjisi gün boyunca içerisinde bulunan akü sistemine depo edilir. Depo edilen enerji, sokak lambaları için özel olarak kullanılan gece sensörlü regülatör ile gece karanlığında otomatik olarak çalışmaya başlayacak şekilde programlanır.

Dışarıdan hiçbir müdahale olmadan karanlıkta otomatik olarak çalışmaya başlayan solar sokak lambaları ihtiyacı olan enerjiyi üzerinde bulunan solar modül sayesinde temin ettiği için merkezi şebeke sistemine bağlanmaya ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle istenilen her ortamda altyapı sorunu olmadan rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Sokak lambasının aydınlatma sistemi özel LED lambalar ile yapılmaktadır. Lambalardan gelen yüksek ışık ile birlikte kullanılan yüksek geçirgenliğe sahip camı sayesinde daha etkili aydınlatmaya sahip olmaktadır. Solar sokak lambası güneş ışınlarından etkilenmeden ve paslanmaz malzemelerden uzun yıllar güvenle kullanılabilecek şekilde üretilen ürün materyalleri sayesinde sorunsuz tamir ve bakım gerektirmeyen ileri teknoloji ürünüdür. Solar sokak aydınlatması galvaniz direği ve korozyona dayanıklı zemine bağlantı akraj montajı sayesinde dış mekânda zor koşullara dayanıklıdır.

Kısacası Elektrik hattına ihtiyacı yoktur, solar enerji kullanır, Elektrik faturası yoktur, abonelik yoktur, Bakım işçilik Gerektirmez. Enerjiden %100 Tasarruf sağlar. Gündüz depoladığı enerjiyi, gece kullanır. Elektrik şebekesinden uzak alanlar için kullanılabilir. Elektrik kesintilerinin sık görüldüğü alanlar için kullanılabilir. Şık görünümleriyle, gündüz de güzel bir görünüm verir.

Bu ürünün kullanım alanları; şık görünümü yanında, çevreci bir sistemdir, tamamıyla bedava enerji sağlamaktadır. Solar enerji sayesinde, belediye parklarında, Fabrika Çevre Aydınlatmasında, çay bahçelerinde, üniversite kampüslerinde devlet kurum ve kuruşlarının bahçe aydınlatmalarında, kaldırımların aydınlatılmasında, villa bahçelerinin aydınlatılmasında, mesire yerlerinin aydınlatılmasında ve daha birçok alanda kullanılabilir.