Güneş Paneli Sanal Mağza

Güneş Paneli

Polikristal – Monokristal

Kısaca güneş enerjisinin soğurmasını sağlayan güneş paneli aynı zamanda birçok gün güneş hücresi bulundurmaktadır. Güneş hücresinin performansını anlayabilmek için direkt olarak verimine bakmak gereklidir. Kullanılabilir enerjiye dönüştürme miktarına bakarak verim anlaşılabilmektedir. Belli dalga boyundaki ışık, elektriğe dönüştürülebilmektedir. Geriye kalanlar büyük miktar hücreyi meydana getiren madde tarafından ya yansıtılır ya da emilir. Güneş paneli solar panel olarak da bilinmektedir.

Güneş Enerjisi Ekipmanları

Güneş paneli güneş enerjisinden elektrik üretilmesini sağlamak için yapılacak sistemin baş aktörüdür. Akü şarj regülatörü, akü, evirici ve gerekli olan elektronik devreler kullanılmaktadır. Sisteme göre bu gerekenli olanlar değişiklik gösterebilmektedir. Yeteri kadar enerji miktarı baz alınarak  güneş pili ve sayısı belirlendikten sonra güneş olmadığı durumlarda enerji ihtiyacı olduğunda akü grubu sisteme dahil edilir. Akünün fazla şarjdan zarar görmemesini sağlamak için akü şarj regülatörü de kullanılabilir. Buna göre güneş pillerinden sağlanan akımı engeller ve ya yükün akımını keser. Eviriciler alternatif akım istenilen sistemde panelde olan doğru akımı, alternatif akıma çevirmek için kullanılır. İstenmesi durumunda sisteme fazladan maksimum güç noktası izleyici de eklenebilir.

Güneş Paneli Nedir

Güneş Enerji santralleri temel olarak  fotovoltaik sistem şeklindedir. Bu iki sistemde birbirinden farklı özellikler taşımaktadır. Fotovoltaik sistemde, güneşten gelmiş olan radyasyon, paneller yoluyla elektrik enerjisine çevrilir. Bundan elde edilen DC elektrik cihazlar yardımıyla şebeke frekansına uygun olan AC elektriğe çevrilir ve kullanıma uygun hale getirilmiş olur.

Nasıl Çalışır ?

Silikon hücreleri sayesinde üstüne düşen güneş ışınlarının direkt olarak elektrik enerjisine çevirmektedir. Güneş modelleri modüler yapıya sahiptirler. Seri ve ya paralel olarak bağlanabilme özelliğine sahip olan güneş paneli tüm mevsimlerde en ideal şarj salınımına olanak sağlamaktadır.

Güneş Paneli Fiyatları Ne Kadardır?

Fiyatları farklılıklar göstermektedir.Bu fiyat farklılığında ki en büyük etken güneş enerjisi piyasasındaki ürün çeşitliliğinin artmasıdır. Fiyatları Öğrenmek İçin Wep Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Wep Sitemizi ziyaret ederek bir çok farklı güneş enerjili ürünleri inceleyebilir satın alabilirsiniz.

Sanal Mağaza Adresimiz ; shop.gunes-pili.com

Polikristal Güneş Panel Satışlarımız;

60 Wp Polikristal

80 Wp Polikristal

100 Wp Polikristal

165 Wp Polikristal

250 Wp Polikristal

270 Wp Polikristal

275 Wp Polikristal

280 Wp Polikristal

315 Wp Monokristal

Monokristal , Monoperc güneş panelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.